Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

   

Z wizytą u Galów

Utworzono dnia 08.07.2022

Pierwszy, upalny tydzień wakacji młodzi absolwenci przedszkoli i szkół spędzili chłodząc się nad wodą lub wędrując w górach. W drugim tygodniu pogoda nie sprzyjała takiemu odpoczynkowi, lecz nie oznacza to, że nie można się dobrze bawić. Oddział Dziecięcy MBP w Świebodzicach 7 lipca zaprosił mieszkańców naszego miasta na wspaniałe przedstawienie „Asterix ratuje Obeliksa”, w wykonaniu aktorów z Teatru „Blaszany Bębenek”. Widownia wypełniła się tłumnie od niemowląt po dzieci w przedszkolnym i szkolnym wieku, które wspaniale się bawiły i kibicowały ulubionym bohaterom.

Spotkanie te przeniosło nas w odległe czasy, do małej wioski zamieszkanej przez Galów. Była ona jedyną, która nie poddała się Juliuszowi Cezarowi. Ów władca Rzymu, wraz ze swoim poddanym, Gajusem Pięknusem uknuli podstęp, dzięki któremu mieli zdobyć magiczną miksturę przygotowywaną przez galicyjskiego druida – Panoramixa. Aby plan się powiódł, należało znaleźć kogoś, kto zdradzi przepis. Tym kimś miał być Obeliks, zakochany w pięknej Falbali. Czy zamroczony miłością Obeliks zdradził przepis i czy Asterix zdołał uratować przyjaciela? Odpowiedzi na te pytania poznali uczestnicy, którzy brali aktywny udział w spotkaniu, pomagając Asterixowi mieszać miksturę oraz wszyscy ochotnicy, którzy zgłosili się na rekrutację u Asterixa i Obeliksa. Spotkanie zakończyliśmy wspólną i indywidualną sesją zdjęciową. Okazało się, że nie tylko główni bohaterowie przedstawienia ale również młodzi rekruci potrafią unosić wielkie głazy.

Bardzo dziękujemy Pani Anicie i Panu Krystianowi z Teatru Blaszany Bębenek za wspaniałe przedstawienie, a wszystkim uczestnikom spotkania, za aktywny udział.

Przypominamy również o Wakacyjnym spotkaniu pod Lipą, które odbędzie się 28 lipca, w godz. 10.00-12.00. Temat przewodni spotkania: PIRACI.

 

Oddział Dziecięcy

MBP w Świebodzicach

Fotorelacja ze spotkania

Utworzono dnia 08.07.2022, 10:18

Nasze placówki

BIBLIOTEKA DLA DOROSŁYCH
ul. Świdnicka 15

58-160 Świebodzice


tel. 74 666 95 74 (wypożyczalnia)
74 666 95 75 (czytelnia)

ODDZIAŁ DZIECIĘCY
ul. Wolności 23
58-160 Świebodzice

tel. 74 666 95 76

Oddział Dziecięcy MBP w Świebodzicach przy ul. Wolności 23

Nasi Partnerzy

logo

  


 

Znalezione obrazy dla zapytania: legimi

Logo Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym

Logo Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 67

W poprzednim tygodniu: 148

W tym miesiącu: 215

W poprzednim miesiącu: 919

Wszystkich: 37795

Imieniny

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Sierpień 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.