Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

   

15 lat DKK na Dolnym Śląsku

Utworzono dnia 24.09.2021

15 lat minęło..czyli DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI
NA DOLNYM ŚLĄSKU

 

            15 LAT  Dyskusyjnego Klubu Książki na Dolnym Śląsku to okazja do spotkania w świebodzickiej bibliotece w dniu 23 września 2021 r.

DKK -wspaniała inicjatywa powstała z założenia, że aby rozmawiać o książkach nie trzeba do tego wcale być specjalistą. Wystarczy kochać czytanie i podzielić się wrażeniami z lektury, z osobami sobie podobnymi, czasem kogoś zachęcić do tej formy rozrywki, czasem coś komuś polecić…

Idea DKK zakładała, że czytać może każdy i każdy może podzielić się swoją pasją, dlatego formalności związane z przynależnością do Klubu ograniczono do minimum. Tak naprawdę od Członków nie wymaga się nawet zabierania głosu w dyskusjach. Istnieje możliwość uczestnictwa poprzez przysłuchiwanie się temu co mówią Inni lub zdanie się na inwencję klubowego moderatora.

DKK istnieją po to, by promować czytelnictwo, bibliotekę i jej działalność, a także by służyć integracji społeczeństwa, zwłaszcza małych społeczności lokalnych.

            Miejska Biblioteka Publiczna w Świebodzicach przystąpiła do DKK już na samym początku, 15 lat temu i od samego początku może liczyć na wszelkiego rodzaju pomoc (zwłaszcza merytoryczną) koordynatorów DKK na Dolnym Śląsku. Kiedy w takiej chwili jak jubileusz sięgamy pamięcią wstecz , to we wspomnieniach pojawia się nieocenione wsparcie pani Wiolety Solnicy, Renaty Słonik, Izabeli Drapały czy Marty Wokan. Dzięki ich koordynacji nasz DKK rokrocznie ma wpływ na wybór autora, by zorganizować Wydarzenie Kulturalne w świebodzickiej placówce, a także docierają do nas wyczekiwane książki na zamówienie. Stają się one tematami i przyczynkami do spotkań w DKK.

Jak slajdy z kolorowego filmu we wspomnieniach przewija się Zlot Ludzi Książki w Warszawie, dużego formatu impreza o charakterze literacko-kulturalnym, gdzie gościliśmy wraz z Klubowiczami.

            W miniony czwartek w ramach obchodów 15-lecia otrzymaliśmy niezwykłe miłe podarunki z Wrocławia, bo tu siedzibę ma DKK na Dolny Śląsku. Prezenty uświetniły spotkanie klubowiczów (pamiątkowy dyplom z podziękowaniami za działalność, torciki wedlowskie, kawa okolicznościowa z emblematami DKK oraz zielona herbata ), za które serdecznie dziękujemy. 

A samo spotkanie tego dnia nazwać można „ roboczym”, bo i takie są w naszej bibliotece.  Tematem rozmowy była książka Agnieszki Dobkiewicz, „Dziewczyny Gross- Rosen. Zapomniane historie z obozowego piekła”. Rzetelnie napisany reportaż wzbudził sporo emocji, a wątpliwości i pytania Klubowiczów zamienione zostały w scenariusz spotkania autorskiego, które odbędzie się w dniu 30 września 2021 roku o godz. 18.00 w Miejskim Domu Kultury.

 Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem.

 

                                                                                                       Beata Wiciak

                                                                                                       p.o dyrektora MBP

                                                                                                      MBP w Świebodzicch

15 lat DKK

Utworzono dnia 24.09.2021, 15:07

Nasze placówki

BIBLIOTEKA DLA DOROSŁYCH
ul. Świdnicka 15

58-160 Świebodzice


tel. 74 666 95 74 (wypożyczalnia)
74 666 95 75 (czytelnia)

ODDZIAŁ DZIECIĘCY
ul. Wolności 23
58-160 Świebodzice

tel. 74 666 95 76

Oddział Dziecięcy MBP w Świebodzicach przy ul. Wolności 23

Nasi Partnerzy

logo

  


 

Znalezione obrazy dla zapytania: legimi

Logo Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym

Logo Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 79

W poprzednim tygodniu: 258

W tym miesiącu: 127

W poprzednim miesiącu: 1113

Wszystkich: 39534

Imieniny

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Październik 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.