Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

   

Kącik Naukowy

Seria "Świat oczyma dziecka" to doskonałe książki, które wprowadzą dzieci do świata różnych krajów. Każda część przybliży wam m.in.: jak wyglądała nauka i życie w poszczególnych krajach, jakie potrawy jedzono, czym bawiły się dzieci, w co się ubierano, jakie sporty uprawiano. Dodatkowy atut serii stanowią piękne ilustracje dopełniające treść.

Poleca Agnieszka Okarmus

Sprawdź dostępność serii w naszym KATALOGU


Ci odjazdowi jaskiniowcy, Terry Deary
Seria „Strrraszna historia” to rewelacyjne książki dla wszystkich uczniów, którzy mają problemy z nauką historii, a także dla wszystkich poszukujących historycznych ciekawostek. Autor, Terry Deary, w bardzo oryginalny sposób opisuje poszczególne epoki i etapy historyczne. Tych książek nie da się tak po prostu przeczytać, gdyż Czytelnik jest „wciągany” w ich treść – ma zadania do wykonania i łamigłówki do rozwiązania (np. prehistoryczne pichcenie). A dzięki np. jaskiniowym smaczkom w łatwy sposób przyswaja wiedzę.
Seria ta stanowi doskonały wstęp do historycznych przygód. Książki, oprócz treści, zawierają również kalendarium, historyjki komiksowe i mnóstwo śmiesznych rysunków.
 
Poleca Agnieszka Okarmus
 
Sprawdź dostępność w naszym KATALOGU
 

Wszyscy jesteśmy geniuszami, Andrew Maltes, Arturo Torres

Ponieważ w tym i w przyszłym tygodniu króluje nauka – Dzień Kobiet i Dziewcząt w Nauce (11.02), Światowy Dzień Darwina (12.02) i Dzień Nauki Polskiej (19.02), książką na dziś będzie „Wszyscy jesteśmy geniuszami”. Nasze artykuły na temat wymienionych świąt, mogą stać się inspiracją do rozmów z dziećmi o ludziach, którzy mieli wpływ na losy ludzkości.
Polecana książka przedstawia historie laureatów Nagrody Nobla. Każdemu z nich poświęcono dwie strony tekstu, czyli wystarczająco, aby zachęcić do wysłuchania nawet opornych czytelników. Na początku tekstów dowiadujemy się: kto, kiedy, z jakiej dziedziny i za co otrzymał Nagrodę Nobla. Dodatkowo do każdego z tekstów przygotowano bardzo ładne ilustracje, dostosowane do młodych czytelników.
Gorąco polecam. Niech zawarte w niej informacje staną się inspiracją dla przyszłych laureatów.
 
Poleca Agnieszka Okarmus
 
Sprawdźcie dostępność w naszym KATALOGU
 

Nasze placówki

BIBLIOTEKA DLA DOROSŁYCH
ul. Świdnicka 15

58-160 Świebodzice


tel. 74 666 95 74 (wypożyczalnia)
74 666 95 75 (czytelnia)

ODDZIAŁ DZIECIĘCY
ul. Wolności 23
58-160 Świebodzice

tel. 74 666 95 76

Nasi Partnerzy

logo

  


 

Znalezione obrazy dla zapytania: legimi

Logo Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym

Logo Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Imieniny

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.