Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

   

Wakacyjna przygoda z piratami

Utworzono dnia 01.08.2022

Wakacyjne spotkania pod Lipą, ponownie zgromadziły wielu uczestników. To już kolejna edycja rodzinnych spotkań organizowanych przez Oddział Dziecięcy MBP w Świebodzicach. Tegorocznym tematem przewodnim byli Piraci. Nasze pierwsze spotkanie odbyło się 14 lipca 2022 r. i wzięły w nim udział młode piraciątka z półkolonii przy Szkole Podstawowej nr 4 oraz mieszkańcy naszego miasta, którzy uczestniczyły w przygotowanych konkurencjach oraz potyczkach rozbójników morskich. Ponieważ wszyscy wspaniale się bawili, powtórzyliśmy spotkanie i 28 lipca odbyło się rodzinne spotkanie z piratami w tle.

Przybyłych na spotkanie gości powitała Kapitan Agnes, która obwieściła, iż poszukuje nowych rekrutów na swój statek. Zgłosiło się tak wielu kamratów, że posiadany statek okazał się zbyt mały i należało zbudować większy. Na szczęście wśród nowo powstałej załogi byli również dorośli, więc to na nich spoczął obowiązek budowy. A nie było to łatwe zadanie, za to efekt końcowy przeszedł wszelkie oczekiwania! Statek był ogromny i mógł pomieścić wszystkich żeglarzy, a za wspaniałym sterem stał kapitan. 

Na początek Kapitan Agnes oprowadziła piratów po wyspie. Jak się okazało, wokół niej pływały wygłodniałe rekiny, które tylko czekały na nowe zdobycze. Szczęśliwie wszyscy bezpiecznie je omijali, w przeciwnym razie  nieszczęśnik stałby się pożywieniem dla rekinów. Jednego z takich żarłaczy udało się złapać, a z jego żołądka wydobyć sporo przydatnych do budowy statku rzeczy. Była tam również broń, dzięki której starsi oficerowie stoczyli bitwę morską, z której wyszli zwycięsko i z łupami.

Ponieważ morskie wilki uwielbiają rozrywkę, przyszedł czas na zabawę. Kapitan Hook oraz pirackie kręgle zdobyły rzeszę wielbicieli. Niektórzy z nich tak zaangażowali się w zabawę, że grali aż do końca naszego spotkania. Wiek nie miał znaczenia, a wspaniała załoga chętnie brała udział w przygotowanych grach i zadaniach, nawet wtedy, kiedy odbywały się ćwiczenia języka. Podczas gdy trwała budowa statku, dzieci wykonywały prace przedstawiające widok z okna kajuty. Jak przystało na prawdziwych piratów były również łupy i złote dukaty, które młodzi kamraci wymieniali na słodkie monety.

W spotkaniu udział wzięły również dzieci i rodzice uchodźców z Ukrainy, dlatego można powiedzieć, że, to było wspaniałe wielokulturowe spotkanie, integrujące różne pokolenia. Zawarto nowe znajomości, a dzięki współpracy powstało mnóstwo ciekawych pomysłów.

Jeśli szukacie więcej przygód i dobrej zabawy zapraszamy 18 sierpnia na kolejną spotkanie z cyklu Wakacyjne spotkania pod Lipą. Tym razem tematem przewodnim będzie Robaczkowo.

Oddział Dziecięcy

Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świebodzicach

Fotorelacja ze spotkania

Utworzono dnia 01.08.2022, 09:26

Nasze placówki

BIBLIOTEKA DLA DOROSŁYCH
ul. Świdnicka 15

58-160 Świebodzice


tel. 74 666 95 74 (wypożyczalnia)
74 666 95 75 (czytelnia)

ODDZIAŁ DZIECIĘCY
ul. Wolności 23
58-160 Świebodzice

tel. 74 666 95 76

Oddział Dziecięcy MBP w Świebodzicach przy ul. Wolności 23

Nasi Partnerzy

logo

  


 

Znalezione obrazy dla zapytania: legimi

Logo Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym

Logo Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 67

W poprzednim tygodniu: 148

W tym miesiącu: 215

W poprzednim miesiącu: 919

Wszystkich: 37795

Imieniny

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Sierpień 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.