Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

   

Projekt „Sieć na kulturę w podregionie wałbrzyskim” zakończony sukcesem!

Utworzono dnia 15.07.2022

Pandemia wymusiła na nas wiele ograniczeń. Tak było w przypadku realizacji projektu „Sieć na kulturę w podregionie wałbrzyskim”, do którego w 2021 roku zgłosiła się Miejska Biblioteka Publiczna w Świebodzicach. Z tego względu termin realizacji projektu został przeniesiony na rok 2022.

Celem projektu było:

  • podniesienie kompetencji i kwalifikacji cyfrowych pracowników gminnych samorządowych instytucji kultury (GSIK) poprzez organizację szkoleń oraz dostęp do materiałów edukacyjnych,
  • rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży w wieku 10-18 poprzez prowadzenia atrakcyjnych i perspektywicznych zajęć,
  • wyposażenie placówek GSIK w sprzęt niezbędny do organizacji zajęć i warsztatów.

Projekt współfinansowano ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”).

Do współpracy przy realizacji projektu biblioteka zaprosiła, różnymi dostępnymi kanałami informacyjnymi, młodych świebodziczan, a w efekcie zgłosili się uczestnicy Świetlicy Środowiskowej: Kamil Czarnecki, Emil Jankiewicz, Kamil Korpas, Dawid Pochroń, Krystian Pochroń, Klaudiusz Sadowski, Piotr Tomczyk. Podczas spotkań, na które przeznaczono 31 godzin lekcyjnych, uczestnicy warsztatów "Dziennikarstwo online" poznali kluczowe zagadnienia związane z tworzeniem, publikacją, promowaniem i moderowaniem treści informacyjnych w Internecie. Dowiedzieli się, jak nie dać się podejść fake newsom, jak zarządzać treścią na stronie, dobierać multimedia oraz moderować dyskusje w komentarzach i na forum. Omówiono również metody sprawdzania i wyszukiwania wiarygodnych źródeł informacji, tradycyjne formy publikacji, takie jak tekst, video, foto pod kątem wykorzystania ich w Internecie oraz tajniki bezpiecznego budowania wizerunku online oraz rozpoznawania plagiatu i legalnego cytowania treści.

12 lipca 2022 r., w Oddziale Dziecięcym odbyło się podsumowanie projektu oraz wręczenie podziękowań. Młodzi podopieczni Świetlicy Środowiskowej swą wspaniałą postawą i zaangażowaniem pokazali, jak młode pokolenie może działać na rzecz innych. Takie zachowania są godne pochwały i naśladowania, bowiem dzięki współpracy biblioteka pozyskała 6 nowych laptopów, które pozwolą wzbogacić naszą szeroką ofertę zajęć bibliotecznych.

Składamy ogromne podziękowania Pani Teresie Walczak-Jusiel, dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Świebodzicach za udostępnienie pracowni komputerowej, w której odbywały się warsztaty, a także Panu Krystianowi Wołoszynowi, kierownikowi Świetlicy Środowiskowej.

Miejska Biblioteka Publiczna w Świebodzicach

Fotorelacja ze spotkania

Utworzono dnia 15.07.2022, 16:15

Nasze placówki

BIBLIOTEKA DLA DOROSŁYCH
ul. Świdnicka 15

58-160 Świebodzice


tel. 74 666 95 74 (wypożyczalnia)
74 666 95 75 (czytelnia)

ODDZIAŁ DZIECIĘCY
ul. Wolności 23
58-160 Świebodzice

tel. 74 666 95 76

Oddział Dziecięcy MBP w Świebodzicach przy ul. Wolności 23

Nasi Partnerzy

logo

  


 

Znalezione obrazy dla zapytania: legimi

Logo Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym

Logo Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 67

W poprzednim tygodniu: 148

W tym miesiącu: 215

W poprzednim miesiącu: 919

Wszystkich: 37795

Imieniny

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Sierpień 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.